Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Zapraszamy do frywolnych dyskusji na naszym forum.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego serwisu internetowego. Mam zamiar żeby serwis przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Poszukuje jakieś dochodowej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może serwis, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram kasę za promocję. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze udać?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu czynników. Odpowiednie pomysły oraz ich wdrożenie, przygotowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż impreza firmowa może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na znakomitym pomyśle i dobrej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego dobrze jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Właściwa https://straz-wschowa.pl/2022/09/01/czym-dokladnie-jest-terapia-wisceralna-oraz-jak-mozemy-ja-wykonac/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

Klimatyczny i przestronny wygląd firmy

Każdy zna frazes: jak cię widzą tak cię opisują, tak, więc trzeba mieć to na uwadze podczas planowania wizerunku posiadanego biura. Drugie ważne powiedzenie: reklama jest dźwignią handlu też pasuje do określenia charakteru naszego lokalu.


Montownia, producent: dźwigi i windy towarowe Dużo osób doskonale zna te porzekadła, natomiast nie korzysta z ich mądrości. Wygląd lokalu biurowego jest naszą wizytówką. To po meblach pracowniczych a, także wystroju wnętrz nasi kontrahenci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i nie można go powtórzyć, dlatego warto zadbać o aranżację posiadanego lokalu firmowego już na etapie projektowym. Bardzo ważną rzeczą jest bezpieczeństwo lokalu biurowego. W tym miejscu trzeba wybrać właściwy system alarmowy a, także kamery przemysłowe. Alarm w biurze będzie chronił posiadane mienie podczas naszej nieobecności w lokalu. Natomiast kamery przemysłowe umożliwią nam nadzorowanie pracy zatrudnionych ludzi.


Zarówno schemat zabezpieczeń: kamery , alarm a, także meble do biura winny być wykonane przed wykonaniem prac wykończeniowych. Dzięki temu, zaoszczędzimy sobie niemiłych niespodzianek a, także niepotrzebnego kłucia w ścianach.


Posiadając już szkic zagospodarowania biura w zabudowy pracownicze, lady recepcyjne a, także kamery przemysłowe powiązane z systemem alarmowym należy przejść do prac wykończeniowych. Kluczową rzeczą jest wybranie rzetelnego fachowca a, także właściwych mebli pracowniczych. Meble pracownicze, które są stosowane w lokalach usługowych muszą charakteryzować się ergonomią. Wydajność osób zatrudnionych jest kluczowym elementem w każdym biurze. Czym jest ona wyższa, tym są mniejsze koszty zatrudnienia, a co się z tym wiąże wyższy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli pracowniczych dość ważnym aspektem jest kolorystyka lokalu a, także myśl przewodnia, która będzie nadawała tonu profilowi działalności firmy. Inne meble biurowe powinny być zamontowane w firmie z branży IT, która buduje strony WWW, a jeszcze inne w biurze rachunkowym. W pierwszym przypadku lada w recepcji może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze obrachunkowym czy kancelarii prawnej - lada winna cechować się delikatnym charakterem o nucie klasycznej.


Podsumowując aranżacja firmy winna być tożsama z jej charakterem działalności. Aranżacje wnętrz a, także meble gabinetowe winny uwypuklać charakter funkcjonowania firmy. podejście do aranżacji wnętrza spowoduje, że wizytujący nas kontrahenci od samego progu poczują charakter firmy i będą mieli pewność, że dostaną usługę na wysokim poziomie.
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na interes w Internecie i masz ochotę zrobić klon istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku musisz zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij maile do paru firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie spytaj się o warianty i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości