Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Zapraszamy do frywolnych dyskusji na naszym forum.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Witam was wszystkich. Ostatnio zainteresowałem się tematem ubezpieczenia swojego domu. Znalazłem na tego rodzaju odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest powiedziane, że kominiarz musi sprawdzać komin przynajmniej raz w roku. Jeśli ogrzewam eko groszkiem to aż cztery razy do roku - to już jest przesada. Przeczytałem także, iż w przypadku nieposiadania aktualnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

Unikalny i ergonomiczny wygląd firmy

Każdy poznał frazes: jak cię widzą w taki sposób cię piszą, dlatego trzeba mieć to na uwadze podczas planowania wyglądu naszego biura. Inne istotne porzekadło: reklama jest dźwignią handlu też pasuje do określenia charakteru naszego lokalu.


Montownia, producent: dźwigi i windy towarowe Sporo ludzi doskonale zna te przysłowia, ale nie korzysta z ich mądrości. Wygląd lokalu biurowego jest naszą wizytówką. To po meblach gabinetowych oraz wystroju wnętrz potencjalni kontrahenci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i nie można go powtórzyć, tak, więc warto zadbać o aranżację naszego lokalu firmowego już na etapie projektowym. Też istotną kwestią jest zabezpieczenie naszej firmy. W tym miejscu powinno się wybrać odpowiedni system alarmowy oraz kamery przemysłowe. Alarm w biurze będzie chronił nasze mienie w czasie naszej nieobecności w firmie. Natomiast kamery monitoringu umożliwią nam nadzór nad pracą zatrudnionych ludzi.


Zarówno projekt systemy zabezpieczeń: kamery i alarm oraz meble do biura powinny być wykonane przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Stosując takie podejście, unikniemy niemiłych niespodzianek oraz niepotrzebnego kłucia w ścianach.


Posiadając już projekt zagospodarowania biura w meble biurowe, lady recepcyjne oraz kamery monitoringu zintegrowane z systemem alarmowym można przejść do prac wykończeniowych. Ważną rzeczą jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy oraz właściwych mebli do biura. Meble pracownicze, które są stosowane w lokalach usługowych powinny charakteryzować się ergonomią. Wydajność ludzi jest kluczowym elementem w każdej firmie. Czym jest ona wyższa, tym są niższe koszty zatrudnienia, a co za tym idzie pokaźniejszy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli pracowniczych dość istotnym aspektem jest kolorystyka biura oraz myśl przewodnia, która będzie podkreślała profil działalności firmy. Inne meble gabinetowe powinny zostać zastosowane w firmie z branży IT, która buduje strony WWW, a jeszcze inne w kancelarii rachunkowej. W pierwszym przypadku lada w recepcji może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze obrachunkowym lub kancelarii prawnej - lada powinna cechować się spokojnym charakterem o klasycznych kształtach.


Podsumowując projekt wizualny firmy powinna być tożsama z jej charakterem działalności. Dekoracje wnętrz oraz meble biurowe powinny uwypuklać charakter działalności. Takie podejście do wystroju wnętrza sprawi, iż odwiedzający naszą firmę kontrahenci od samego wejścia poczują klimat firmy i będą mieli pewność, iż dostaną usługę na wysokim poziomie.
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Witaj, nie posiadam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel wymaga aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podstemplował protokół. Przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie żąda aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 150 złotych za wizytę.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość