Czy warto zamawiać takiego rodzaju systemy meblowe do biura?

Zapraszamy do frywolnych dyskusji na naszym forum.
henryk1965
Posty: 18
Rejestracja: 18 maja 2016, 11:02

Czy warto zamawiać takiego rodzaju systemy meblowe do biura?

Postautor: henryk1965 » 31 maja 2016, 10:48

Cześć, przedsiębiorstwo zwiększa zatrudnienie i w najbliższej przyszłości jesteśmy zmuszeni przenieść się do innego biura. Powszechnie wiadomo, że takie pomieszczenia biurowe są praktycznie w stanie deweloperskim i trzeba je całkowicie urządzić. Stąd moje pytanie czy opłaca się kupować takie zabudowy meblowe: Obrazek - wyglądają bardzo dobrze na zdjęciach. Natomiast koszt ich kupna jest dość wygórowany i nie mam pojęcia czy przyniesie jakąś wartość dla prowadzonej przez nas firmy. Wiadomo wygląd firmy jest dość ważny, lecz czy meble najwyższej klasy aż tak podnoszą efektywność pracowników i wpływają na decyzję potencjalnych kontrahentów?

podobne tematy:

Klimatyczny i bezpieczny wygląd lokalu biurowego

Każdy zna maksymę: jak cię widzą w taki sposób cię opisują, tak, więc trzeba mieć to na uwadze podczas planowania wizerunku naszego biura. Kolejne istotne porzekadło: promocja jest dźwignią handlu także pasuje do określenia charakteru naszego biura.


Montownia, producent: dźwigi i windy towarowe Dużo ludzi doskonale zna te przysłowia, mimo to nie wykorzystuje ich mądrości. Wygląd lokalu biurowego jest naszą wizytówką. To po meblach pracowniczych oraz wystroju wnętrz nasi klienci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie jesteśmy w stanie zrobić tylko raz i nie można go powtórzyć, dlatego trzeba zadbać o aranżację posiadanego lokalu biurowego już na etapie projektowym. Też ważną rzeczą jest zabezpieczenie lokalu biurowego. W tym miejscu należy wybrać właściwy system alarmowy oraz kamery przemysłowe. System alarmowy w biurze będzie zabezpieczał posiadane mienie w czasie naszej nieobecności w firmie. Natomiast kamery monitoringu umożliwią nam nadzór nad pracą zatrudnionych ludzi.


Zarówno projekt zabezpieczeń: kamery , alarm oraz meble biurowe winny być zrobione przed rozpoczęciem robót wykończeniowych. Dzięki temu, unikniemy niemiłych niespodzianek oraz zbędnego kłucia w ścianach.


Mając już szkic zagospodarowania lokalu biurowego w meble gabinetowe, lady do recepcji oraz kamery monitoringu powiązane z systemem alarmowym trzeba przejść do robót wykończeniowych. Istotną rzeczą jest znalezienie rzetelnego fachowca oraz właściwych mebli pracowniczych. Meble biurowe, które są wykorzystywane w lokalach usługowych muszą charakteryzować się ergonomią. Wydajność ludzi jest bardzo ważnym elementem w każdym biurze. Czym jest ona wyższa, tym są mniejsze koszty pracy, a co za tym idzie większy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli gabinetowych dość istotnym aspektem jest kolorystyka biura oraz myśl przewodnia, która będzie podkreślała profil działalności przedsiębiorstwa. Inne meble gabinetowe powinny zostać zastosowane w firmie z branży IT, która projektuje strony internetowe, a jeszcze inne w kancelarii rachunkowej. W pierwszym przypadku lada recepcyjna może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze rachunkowym czy kancelarii prawnej - lada powinna cechować się spokojnym charakterem o nucie klasycznej.


Podsumowując projekt wizualny firmy powinna być zgodna z jej profilem działalności. Wystrój wnętrz oraz meble biurowe winny uwypuklać charakter funkcjonowania firmy. podejście do aranżacji wnętrza spowoduje, że wizytujący nas klienci od samego progu poczują klimat firmy i będą mieli pewność, że dostaną usługę na najwyższym poziomie.
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Czy opłaca się inwestować w tego rodzaju systemy meblowe do firmy?

Postautor: adriansola » 31 maja 2016, 10:56

Witaj, to powinno wynikać z waszych możliwości finansowych. Wygląd biura jest bardzo istotny, ale musi być zgodny z portfelem waszych kontrahentów. Jeśli kooperujecie z małymi przedsiębiorstwami to nadmierny luksus w waszej firmie może ich zniechęcić. Będą sądzili, że wasze usługi są bardzo kosztowne i będą szukać usług u konkurencyjnych podmiotów gospodarczych. Ich działanie ma logiczne przesłanki, gdyż wydatki na takie meble przeniesiecie na klientów. Natomiast jeśli współpracujecie z dużymi firmami, gdzie ważny jest komfortowy wygląd biura, aby was oceniali jako poważnego partnera to jak najbardziej trzeba kupić tego rodzaju meble. Tak jak już pisałem. Wszystko zależy od grupy docelowej.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości