Czy warto inwestować w tego rodzaju ogrodzenia?

Zapraszamy do frywolnych dyskusji na naszym forum.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy warto inwestować w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:41

Cześć. Myślę nad zakupem ogrodzenia na swoją posesję. Posiadam działkę o powierzchni 0.1 hektara, która stoi w szczerym polu. Dlatego jestem zmuszony zrobić około 120 m ogrodzenia. Nie mam sąsiadów, więc będę zdany na swoje siły i nie mogę liczyć na partycypowaniu w kosztach właścicieli sąsiednich działek. Spodobały mi się ogrodzenia tego producenta http://metfach.pl z Radomia. Zastanawiam się tylko czy takie ogrodzenie będzie dobrze wyglądało w domu, który mieści się w szczerym polu. Inna sprawa to koszty wykonania takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie mam rozeznania ile może to wynieść - nawet w przybliżeniu. Tak, więc będę wdzięczny za podzielenie się zdaniem osób, które mają już jakieś doświadczenie w tym temacie. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie cena.

podobne tematy:

Przyjazny i ergonomiczny wygląd biura

Każdy zna maksymę: jak cię spostrzegają tak cię piszą, tak, więc powinno się mieć to na uwadze w trakcie planowania wizerunku posiadanego biura. Inne istotne powiedzenie: reklama jest dźwignią sprzedaży idealnie pasuje do określenia charakteru naszego lokalu.


Montownia, producent: dźwigi i windy towarowe Wiele ludzi z pewnością zna te przysłowia, ale nie korzysta z ich przesłania. Wystrój biura jest naszą wizytówką. To po meblach biurowych a, także wyglądzie pomieszczeń biurowych potencjalni kontrahenci będą nas na wstępie oceniać. Pierwsze wrażenie jesteśmy w stanie zrobić tylko raz i nie można go powtórzyć, a, więc warto zadbać o aranżację naszego lokalu biurowego już na etapie projektowym. Bardzo kluczową kwestią jest zabezpieczenie lokalu biurowego. W tym miejscu powinno się wybrać odpowiedni system alarmowy a, także kamery monitoringu. Alarm w biurze będzie chronił nasze mienie podczas naszej nieobecności w lokalu. Natomiast kamery monitoringu umożliwią nam nadzór nad pracą zatrudnionych ludzi.


Zarówno schemat systemy zabezpieczeń: system monitoringu i alarm a, także meble biurowe winny być wykonane przed zleceniem prac wykończeniowych. Dzięki temu, zaoszczędzimy sobie niemiłych niespodzianek a, także zbędnego kłucia w ścianach.


Mając już schemat zagospodarowania biura w meble gabinetowe, lady do recepcji a, także kamery monitoringu zintegrowane z systemem alarmowym należy przejść do prac wykończeniowych. Ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego wykonawcy a, także właściwych mebli pracowniczych. Meble pracownicze, które są stosowane w lokalach usługowych muszą charakteryzować się ergonomią. Efektywność ludzi jest bardzo ważnym elementem w każdym biurze. Czym wydajność jest lepsza, tym są niższe koszty pracy, a co za tym idzie większy zysk dla właściciela firmy. Oprócz właściwości ergonomicznych mebli gabinetowych dość ważnym elementem jest kolorystyka lokalu a, także koncepcja przewodnia, która będzie podkreślała profil działalności firmy. Inne meble pracownicze powinny być zastosowane w firmie informatycznej, która projektuje strony WWW, a jeszcze inne w biurze rachunkowym. W pierwszym przypadku lada w recepcji może mieć elementy innowacyjne. Natomiast w biurze obrachunkowym czy kancelarii prawnej - lada winna cechować się delikatnym charakterem o klasycznych kształtach.


Reasumują aranżacja firmy winna być zgodna z jej charakterem działalności. Dekoracje wnętrz a, także meble biurowe winny uwypuklać charakter funkcjonowania firmy. Takie podejście do wystroju wnętrza spowoduje, iż odwiedzający nas kontrahenci od samego progu poczują charakter firmy i będą mieli pewność, iż dostaną usługę na wysokim poziomie.
krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:52

Czy opłaca się wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:03

Witaj. Jeżeli chodzi o ogrodzenia do domu to jestem w stanie trochę tobie pomóc. Sam jakiś czas temu byłem na tym etapie budowy i mam duże rozeznanie w temacie ogrodzeń. Jeżeli piszesz o Radomiu to ceny ogrodzeń będą niższe niż w Warszawie o około 20 %, tam ja zbierałem wyceny. Jeśli musisz zrobić około 120 metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja postawienia go z siatki to rząd 10000 zł. Do tego powinieneś doliczyć bramę oraz furtkę - koszt jakieś 4 tys zł. Bramy i furki nie osadzisz raczej na słupkach wykonanych z metalu i będzie niezbędne wykonanie jakieś podmurówki i słupków wykonanych z cegły lub z prefabrykatów. Jeśli myślisz o czymś lepszym niż siatka to cena pójdzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami kosztowało około 30 tyś zł. Zwykła cegła klinkierowa z przodu oraz 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła ze zwykłej stali.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości